Karadeniz Mp3

Bugs Bunny & Taz TimeBusters

Aşağa gitmek

Bugs Bunny & Taz TimeBusters

Mesaj tarafından Ahmet089 Bir Ptsi Tem. 14, 2008 2:01 pm

Zekiliğiyle ön plana çıkan Bugs Bunny ve korkutucu gücüyle herkesi kaçıran Tazmanya canavarını hiç bir arada düşünebiliyor musunuz? İşte bu oyunda ikisini de bir arada görmeyi bırakın, birbirlerine yardım bile ediyorlar. Oyunumuzun ismi Bugs Bunny & Taz Timebusters. Bir önceki oyun olan Bugs Bunny Lost in Time’ın devam oyunu niteliğinde hazırlanmış. Fakat iki oyunun da birbirinden çok farkı var.

Bir oyunu kurup da demosunu izlememek olmaz. Bu oyunun demosunda ise anlatılan şunlardan ibaret:

Çizgi filmlerin en yaramaz ördeği Duffy Duck, Jet Age Pest Control adlı bir böcek firmasında çalışmaktadır. Bir gün işini yaparken yanlışlıkla Granny’nin (Tweety’si olan yaşlı kadın.) zaman makinesini bozar ve bu makinenin çalışmasını sağlayan çok değerli bir taşla birlikte zaman içinde kaybolur. Bu sırada makineden çıkan parçalardan birisi Bugs Bunny’nin çukurundan içeri girerek Bugs’ın kafasına düşer Bugs Bunny ne olduğunu anlamak amacıyla dışarıya bakınırken birden karşısına Taz gelir ve ikisi birlikte Granny’nin evine giderler. Granny de Bugs Bunny ve Taz’a olayları anlatır. Böylece macera başlar. Size verilen ana görev ise zaman makinesinin taşını geri getirmektir. Bunun yanında zamanda kaybolmuş olan karakterleri, Acme kutularını, lider paralarını ve makinenin parçalarını da bulmak zorundasınız.

Oyuna ilk başladığınız yer bir antrenman bölümü sayılabilir. Burada oyuna alışmanız için neyi nasıl kullanacağınızı ve Bugs Bunny ile Taz arasında nasıl bir kombinasyon kuracağınız anlatılıyor.

Oyunun esas bölümlerine geçmek için bu antrenman bölümünde makinenin parçalarından 10 tane bulmanız lazım. Bu parçaları bulduktan sonra oyunun birinci bölümü olan Aztec Area’nın kapısı açılıyor ve siz de içeri dalıyorsunuz.

Bölümlerin isimleri ve kısa bilgileri ise;

1-Granwic: Burası tamamı ile bir eğitim bölümü. Burada size oyunu nasıl oynayacağınız anlatılıyor. Bölümü geçmek için 10 tane Time Gem (Makinenin paçaları) toplamanız lazım.
2-Aztec Area: Bu bölümün lideri Sam ve daha çok eski Mısır’ı andırıyor.Burada Paletta diye basketbole benzer bir oyun da oynuyorsunuz. Aynı zamanda davul çalma yarışması da yapılıyor.
3-Viking Area: Bu bölümün lideri ise Elmer. Diğerlerine göre daha kolay bir bölüm olan Viking Area’yı geçmekte fazla zorluk çekmeyeceksiniz.
4-Arabian Area: Lideri Babba olan bu bölümde, isminden de anlaşılacağı gibi bir Arap kentindesiniz. Bu bölüm çok zevkli.
5-Translyvania: Bu bölüm o kadar iç açıcı değil ve çok karanlık. Diğer bölümlere göre yüzünüzdeki sıkıntı ifadeniz sanırım biraz daha artacak.

Gördüğünüz gibi bölümler bunlardan ibaret. Artık gerisi sizin yeteneğinize bağlı.
Oynanabilirliğe gelince. Oyunda karşımıza ilk olarak Taz’ın eklenmesi ile kontrollerin biraz daha değiştiği görülüyor. Oyunun ana menüsünde iki seçenek bulunuyor: 1 Player ve 2 Player.

Bir kişilik oyuncu seçeneğini açarsak oyunda Bugs Bunny ve Taz’ın yönetimini bir kişi sağlaması lazım. Siz birisini yönetirken diğeri sizi izlemediği için ikisinden birini sihirli ayna ile çağırmanız gerekiyor. Oyun sırasında karakterler arasında değişim yapabiliyoruz. Yani Hem Taz’ hem de Bugs Bunny’i kullanıyoruz. Her şey tam bir takım halinde ilerliyor. Mesela Bugs Bunny bir yere zıplayamıyorsa,Taz’ı oraya getirerek, Bugs Bunny ile Taz’ın üzerine zıplayıp daha yükseklere uzanabiliyorsunuz.

İki kişilik oyuncu modunu kullanırsak Bugs Bunny’yi bir kişi, Taz’ı da başka bir kişi yönetiyor. Her iki kişi de klavyeden oynayabiliyor. Tabii bilgisayarda Joystick vb. bir donanım bağlı ise. İkinci kişi joystick’den de oynayabiliyor.

Oyunda fare kullanılmadığı için kontrollerde de fareye ihtiyaç duyulmuyor. Fakat oyunun bazı yerlerinde kamera açıları inanılmaz derecede saçma oluyor. Ama oyunun zevkine kendinizi kaptırdığınızda bu negatif etkiyi ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Grafik konusunda bazı eksilerinin olmasına karşın yinede durumu kurtarabiliyor. Mesela Bugs Bunny’nin bıyıkları felaket bir durumda. Bunun gibi birkaç eksiği de oyunu alınca görebilirsiniz. Fakat bazı eksiklerinin olmasına rağmen neşeli oyun yapısı ve cıvıl cıvıl atmosferi ile insanlara bu eksiklerini unutturuyor.

Her bölümde birkaç tane spor alanı var. Bunlar çok güzel yapılmış. İsmi Paletta olan basketbole benzer bir oyundan tutun da, buz hokeyi, Amerikan futbolu gibi spor faaliyetlerine katılıyorsunuz. Bunların yanında yine her bölümde bazı dersler görüyorsunuz. Mesela Tamtam çalma, Arap dansı vs. gibi dersler. Bu dersleri geçtiğinizde size 25 Time Gem veriyorlar eğer tekrar girerseniz oyuna başlamadan sizinle ne için oynayacaklarını yazıyorlar. Mesela 10 havuç gibi...

Oyunun sesleri de başarılı bir durumda. Özellikle karakterlerin sesleri kendi seslerinde oluşuyor. Müzikler yine her bölümde değişiyor. Mesela Arap kentinde oryantal bir hava kazanıyor.

Sonuç olarak Bugs Bunny Lost in Time’ın devamı olan Bugs Bunny & Taz Timebusters güzel ve zevkli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Kooperatif modunun (İki kişinin aynı ekranda iki karakteri kontrol etmesi.) bayağı beğenileceğini tahmin ediyorum.
avatar
Ahmet089
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 346
Yaş : 27
Nerden : Trabzon/Merkez
İş/Hobiler : Teknoloji, elektronik, modifiyeli arabalar
Kayıt tarihi : 07/06/08

http://wwww.forumsmusic.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz